Info ja hooldus

Tammepuidust mööbli hooldusjuhend 

Puit on elav materjal, mistõttu vajab tammepuidust mööbel hoolt, püsimaks kaua kauni ja kestvana. Tutvu hooldusjuhendiga kindlasti enne tammepuidust mööbli kasutusele võttu!
Puidu süümuster on unikaalne kood, mille loodus ise oma ürgse jõuga on igale puule eraldi loonud. Seetõttu on ka täispuidust mööbli pinnal näha erinevaid süümustri struktuure, toone ja mustreid, mis muudabki iga meie toote kordumatuks. Oska seda märgata ja hinnata!
Tammepuu on oma omadustelt väga tugev ja tihe, mistõttu ei pruugi me märgatagi, et puit elab toote näol meie kodudes edasi. Õhuniiskuse muutudes võib ka puidust toode märkamatult oma mõõte natuke muuta (kuni 1mm iga 10cm kohta). Arvestades, et tammepuit kohaneb ja elab edasi koos meiega, on hea tooteid 1-2 korda aastas õlitada ja vajadusel liivapaberiga lihvida. Puidupinna hooldamine naturaalse puiduõliga toidab puitu, muudab selle järk-järgult niiskusele vastupidavamaks, toob esile tammepuidu kauni tooni ja muudab selle veelgi tugevamaks. Kõik hoolduseks vajalikud tooted leiab meie salongidest ja meie konsultandid jagavad meeledi vajalikku infot, kuidas oma mööbli eest kõige paremini hoolt kanda.
Lisaküsimuste korral palume ühendust võtta  tel. +3726835345 või info@oriens.ee   
 
TOODE SAABUB SINU KOJU
Toote kättesaamisel kontrolli alati toote korrashoidu. Kui tootel või tootepakendil on näha vigastusi, kirjuta need kindlasti saatelehele, millele autojuht palub Sinu allkirja. Kuna oled tasunud transpordi teenuse eest, on Sul õigus tootepakendid rahulikult  üle vaadata enne saatelehe allkirjastamist. Pakenditel ilmnenud transpordi kahjustustest on Ostja kohustatud Müüjat teavitama toote vastuvõtmisel ja toodetel ilmnenud transpordikahjustustest on Ostja kojustatud Müüjat teavitama 3 päeva jooksul peale kauba kättesaamist. Hilisemaid pretensioone ei rahuldata.
Esimesed paar nädalat vajab toode aega Teie kodu õhuniiskuse ja temperatuuriga harjumiseks. Toodet kohanemisperioodil mitte niiske lapiga puhastada, muidu eemaldate tootepinnalt vajaliku õlikihi ja toote pind muutub karedaks. Tolmu eemaldada paari esimese nädala jooksul tootepinnalt vaid kuiva majapidamispaberiga!
 
ÕHUNIISKUS JA TEMPERATUUR
Ruumide õhuniiskus ja temperatuur võivad avaldada mõju täispuidust mööblile. Eriti suur ja äkiline temperatuuri ja õhuniiskuse kõikumine on talvel, kui tooted tuuakse miinuskraadidest soojasse ruumi. Sellises olukorras võib toodetele tekkida väikeseid pragusid ja muutusi mõõtmetes. Täispuit on elus materjal, mistõttu lubatud mängimisruum tingituna õhuniiskuse ja temperatuuri muutustest on 0,2-0,5 cm. Transpordil külmade ilmadega soovitame mööbli hoidmist pakendis üleöö jahedamas ruumis, vältimaks äkilist temperatuuri kõikumist ja võimaldamaks tootele järk-järgulist kohandumist. Sinu kodu tingimustega. Tammepuidust toodetele sobib ruum, kus minimaalne ruumi õhuniiskuse protsent on 35. Kui talve ja kütteperioodidel langeb õhuniiskus eluruumides alla 35%, toodetele garantii tingimused ei kehti. Vältida tuleks toodete paigutamist otsese päikese kätte, see võib tekitada värvimuutusi, puidu liigset kuivamist ja sellest tulenevat pragunemist. Puidust tooted on alati mingil määral tundlikud temperatuuri ja õhuniiskuse muutuste suhtes. Vältida tuleb toodete asetamist küttekehade lähedusse (kamin, radiator, ahi jt), et hoida ära mööbli pragunemist.
 
PUIDU HOOLDAMINE. ÕLITAMINE JA LIHVIMINE
Puidust tooteid soovitame õlitada 1-2 korda aastas. Õlitamine hooldab ja toidab puitu, muudab selle järk-järgult niiskusele vastupidavamaks, toob esile tammepuidu kauni tooni ja muudab selle veelgi tugevamaks. Kui toote pind tundub kare ja kuiv või sellele on tekkinud mõni defekt, mille te soovite eemadada, vajab toode enne õlitamist kergelt liivapaberiga (150-200) lihvimist. Mõnikord võib toote pind, millelt te olete äsja pakendi eemaldanud, olla kergelt laiguline ja kare. See võib olla tingitud ilmselt tootepinnale kondenseerunud õlist. Puit, elava materjalina imab endasse vajaliku koguse õli ja üleliigse õli tõrjub tagasi tootepinnale. Ka sel juhul tuleb enne karedad kohad liivapaberiga kergelt üle lihvida ja seejärel õlitada. Liivapaberiga lihvimisel võiks järgida puidu süümustri suunda ja lihvida pikki mustrit. Kui lauale on tekkinud kare laik või mõni muu defekt, siis saab liivapaberiga üle käia vaid selle konkreetse koha. Terve tootepinna lihvimine ei ole vajalik. Enne õlitamist tuleks kuiva lapi või svammi abil tolm tootepinnalt pühkida! Õlitamisel vala õli värvitule lapile (mitte laua pinnale!) ja hõõru puidu pinnale puidu süümustri suunas. Lase õlil puidu sisse imbuda 20 min. ja eemalda ülejäänud õli puhta ja kuiva värvitu lapiga (näiteks valge majapidamispaber). Valge- või tumeda õli puhul kanda õli eelpool oleva kirjelduse järgi puidu pinnale, kuid eemaldada see kohe kuiva paberiga toote pinda puidu süümustri suunas nühkides. Sellega väldite õli kuivamist puidupinnal, mille tulemusel võib õli kergelt läikima jääda. Õli võib kergesti süttida, mistõttu tuleb õlised lapid, majapidamispaber koheselt põletada või ära visata vältimaks isesüttimist. NB! Kui puidu pinnale on tekkinud mustus või värvimuutus, siis seda saab õlitatud pinnalt kergesti eemaldada, liivapaberiga lihvides ja õlitades ainult seda kohta. Tervet pinda ei ole vajalik lihvida ja õlitada, kui see on korras.
 
PÕHITÕED
Kuumade toidunõude asetamist otse puidu pinnale ei soovitata, kuna võivad tekkida valged rõngad. Tekkinud defekte saab õlitatud pinnalt eemaldada liivapaberiga hõõrudes. Pakendist tooteid kasutusele võttes, on tooted tundlikumad kuumade nõude ja vedelike suhtes, seetõttu soovitame esimestel päevadel lasta toodetel kohaneda ja kasutada spetsiaalseid aluseid. Puidu pinnal ei tohi kasutada keemilisi pesuaineid. Tammepuidust mööbel ei ole mõeldud õues kasutamiseks, s.h. terrassil ja rõdul. Vältimaks tootekonstruktsiooni vigastusi tuleb mööblit ümberpaigutamisel tõsta, mitte libistada mööda põrandat. Toolid on mõeldud istumiseks, tooli liigutamiseks tuleb toole tõsta. Toolil seismine või sellega kiikumine tekitab konstruktsioonile kahjustuse ja sellise tegevuse tagajärjel purunenud tootele garantiitingimused ei kehti. Kuna iga täispuidust toode on unikaalne ja puidu süümuster on looduse kordumatu looming, ei saa me arvesse võtta erisoove puidu süümusrti osas ning süümustri osas vahetusõigus puudub. Juhul, kui puitmööbli pinnale on tekkinud väiksed praod, saab need kergesti eemaldada kasutades spetsiaalset täitepulka. Hooldustooted (õli, liivapaber) ja täitepulk on müügil Oriens’i salongis. Puhasta pind. Hõõru tugevalt pragunenud kohta täitepulgaga nii, et pragu ei ole enam näha ja on täidetud. Seejärel lihvi liivapaberiga täitepulgaga kaetud pind siledaks ja õlita nagu tavaliselt see koht üle. Kappide ja kummutite metallsiine ja uksehingi tuleb vajadusel õlitada.
 
OHUTUSNÕUDED
Et hoida ära õnnetusjuhtumeid ja vältida toodete vigastusi, tuleb kõiki tooteid kasutada eesmärgipäraselt! Tammepuidust tooted on väga rasked ja nende tõstmisel peaks sellega arvestama. Kummutite puhul peab kindlasti arvestama, et kõiki sahtleid ei tohiks korraga avatuna hoida, kuna toode võib siis tasakaalust välja minna ja ettepoole kalduda. Toolid ja pingid on mõeldud istumiseks, nendel seismine ja kiikumine on kliendi enda vastutusel. Kui tootega on kaasas seinakinnitused, tuleks neid kindlasti kasutada ja toode turvaliselt, vastavalt juhistele kinnitada.
 
NATURAALNAHAST TOODETE HOOLDAMINE
Naturaalnaha hoolduseks mõeldud puhastusvahendid eemaldavad õrnalt ja materjali kahjustamata mustuse, toidavad naturaalnahka ja annavad tootele kaitsekihi, mis hoiavad eemal kergemt igapäevast mustust. Kui spetsiaalseid naturaalnaha puhastamiseks mõeldud vahendeid ei ole kohe käepärast, tohib tooteid puhastada ainult puhta vee ja lapiga.
 
 KANGASTE HOOLDUS
Image result for hooldustähiste tingmärgid
 
Sinu Oriens

 

Tule meile külla

Tallinna salong
  
Lootsi 3A, Tallinn
E-R 10.00 - 19.00
L-P 10.00 - 16.00
Tel +372 683 5345
info@oriens.ee
Alates 03.06 seoses tee remondiga,
VAATA KAARTI, kuidas meile tulla!

Tasuta PARKIMINE maja ees!

    

Tartu salong
 

Sisustus E Kaubamaja
Tehase 16, Tartu
E-R 10.00 - 19.00
L 10.00 - 16.00
Tel +372 660 8002
tartu@oriens.ee


 

Oriens sisustussalong